WYCIECZKA DO ZOO

Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" WTZ Drzązgowo.
13 lipca udaliśmy się na wycieczkę do poznańskiego Ogrodu Zoologicznego. Była to dla nas niezwykła przygoda, tym bardziej, że po ZOO oprowadziło nas dwóch wspaniałych przewodników. Mieliśmy okazję dowiedzieć się szczegółów i ciekawostek dotyczących mieszkających tam zwierząt. Wiele widzieliśmy z bliska, a niektóre z kolejki która obwiozła nas w dalsze zakątki ogrodu. Na pewno na długo zapamiętamy ten wyjazd! IV Piknikowego Powitania Lata w Drzązgowie
Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" WTZ Drzązgowo.
 W czerwcu czas upłynął nam na przygotowaniach do IV Piknikowego Powitania Lata w Drzązgowie. Gdy nadeszła sobota 23.07 byliśmy gotowi na przybycie gości. Głównym celem imprezy była integracja osób z niepełnosprawnością z terenu powiatu poznańskiego. Przybyły do nas ekipy Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Swarzędza, Owińsk, Baranowa i Murowanej Gośliny. Cieszymy się, że odwiedził nas Zastępca Dyrektora PCPR w Poznaniu - Pan Tomasz Woźnicę oraz przedstawiciele naszej Gminy - Burmistrz Szymon Matysek, Pani Sekretarz Barbara Jaskuła oraz radni - Marek Kowalski i Przemek Kubiak:) Od rana było troszkę deszczowo więc rozpoczęliśmy zabawę w budynku WTZ. Na szczęście głośnym śpiewem przywołującym lato, odgoniliśmy chmury i mogliśmy korzystać z atrakcji na świeżym powietrzu. Zadaniem przedstawicieli WTZ-ów było skonstruowanie latawców z przygotowanych przez nas materiałów. W międzyczasie klowny malowały buźki, puszczały bańki i organizowały liczne konkurencje. Tradycyjnie już można było przejechać sie bryczką, która zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem.Jak zwykle atmosfera udzieliła się naszym gościom i było bardzo tanecznie, śpiewnie i wesoło:) W zabawie wspierały nas i uczestniczyły jak zawsze Panie ze Stowarzyszenia Vita. Kostrzyńska Straż Pożarna zorganizowała pokaz swojego pięknego wozu i akcesoriów niezbędnych do przeprowadzania akcji ratowniczych. Dzięki lokalnym darczyńcom mogliśmy kosztować pyszne ciasta, grochówkę, kiełbaskę z grilla oraz pyszne pieczywo ze smalcem i ogórkiem. Prawdziwy PIKNIK!!!

Serdeczne podziękowania za wsparcie IV Pikniku Powitanie Lata w Drzązgowie kierujemy dla naszych wspaniałych darczyńców:

MADAR Sp. z o.o.
Arkor Piekarnia Bogienka
Amaretto Cukiernictwo Pielak
Rzeźnictwo-wędliniarstwo Jan Dobrasz
Bistro Kamilek
Urząd Miejski w Kostrzynie
Stowarzyszenie Vita
Sołtys Strumian i Libartowa Maria Przybylska
Radny Marek Kowalski - za ogromne wsparcie w czasie Pikniku:)
Radny Piotr Kotarski
Magdalena Stachowiak

Doceniamy Wasze wsparcie i fakt, że jesteście blisko gdy tylko potrzebujemy pomocy w realizacji naszych inicjatyw!!!
   


  8 kwietnia już po raz trzeci odbył się BIEG CHARYTATYWNY NA 4 KM W WIKTOROWIE. To już kolejny raz, gdzie ta kwietniowa impreza rozpoczyna ciepłą, słoneczną wiosnę. Organizatorami były Sołectwa: Wiktorowo, Sanniki, Iwno oraz Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” w Drzązgowie przy wsparciu Gminy Kostrzyn. Do biegu można było zgłaszać się odpowiednio wcześniej lub w dzień zawodów. O godzinie 11.00 na starcie stanęło blisko 200 zawodników. Pobiegli zawodowi biegacze, amatorzy, rodziny z dziećmi oraz osoby z niepełnosprawnością. Cieszymy się, że w biegu wziął udział również

  członek Zarządu Powiatu Poznańskiego Piotr Zalewski. Po pokonaniu symbolicznego dystansu 4 km Wiktorowo-Rujsca-Wiktorowo wszyscy z uśmiechem dotarli do mety otrzymując dyplomy i medale. Wśród biagaczy rozlosowane zostały nagrody rzeczowe, w tym nagroda główna - rower. Imprezie towarzyszył także piknik rodzinny, warsztaty z zumby, pokaz pierwszej pomocy. Główną atrakcją dnia był koncert rapera MEZO. Jacek MEZO Mejer - muzyk, pasjonat biegania, człowiek o szerokim wachlarzu zainteresowań i wielkim sercu także był czynnym uczestnikiem biegu.

  Bardzo doceniamy zrozumienie przez środowisko potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz to, że dzięki takim inicjatywom możemy czuć się zauważeni i wręcz wyróżnieni. Widok przybywających osób, rodzin w celu wsparcia organizacji i spędzenia z podopiecznymi wolnego czasu naprawdę „chwyta” za serce. Poza głównymi organizatorami w przedsięwzięcie zaangażowało się wiele osób, firm i darczyńców.

  Nie ma takich słów które mogą wyrazić podziękowanie dla głównych organizatorów biegu – przedstawicieli gminnych sołectw - Marzeny Pietraszewskiej, Doroty Kaczmarek oraz Szymona Nadolnego.

  Zarząd i członkowie Stowarzyszenia pragną serdecznie podziękować również Włodarzom Gminy Kostrzyn, Radnym Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, Członkowi Zarządu Powiatu Poznańskiego Piotrowi Zalewskiemu za udział w biegu, panu Robertowi Krukowskiemu za fenomenalną konferansjerkę. Dziękujemy także Dorocie Dziedzic za fantastyczną rozgrzewkę i pokaz Zumby.
  Dziękujemy wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Iwnie i ich opiekunom paniom Beacie Spychała oraz Monice Jezierskiej, harcerzom z ZHR Kostrzyn, dziękujemy wolontariuszom ze Szlachetnej Paczki z Kostrzyna, wolontariuszom Marcie Boruszak i Joachimowi Jóźwiakowi, Stowarzyszeniu Walka Kostrzyn, ATV KOSTRZYN, OSP KOSTRZYN oraz OSP GUŁTOWY za zabezpieczenie biegu oraz policjantom z Komisariatu Policji w Kostrzynie.

  Dziękujemy fotografom Adeli Andrzejak i Mateuszowi Szymczakowi za przepiękną galerię zdjęć.

  Dziękujemy sponsorom:
  Enea Operator, Alior Bank Partner Kostrzyn, GP Amazis, Betoniarni Iwno Mateusz Nadolny, Eko-Smak, Sushi 4You, Hair Academy Beata Lasecka, Permanent&Make up Marta Baranowska, Technika Okienna Robert Mazurek, Bistro Kamilek, Power Duck, PPHU KAMIK Pianki Tapicerskie Lidia Zawada, Bajdocja, Market Jana, Pracownia Urody La Beaute Marta Muc-Lis, Kwalifikowane Szkółki Drzew Krzewów Owocowych i Róż Stanisław Wieczorek Puszczykowo Zaborze, Arbud, Małgorzata Polska-Batorska Optyk, Sklep Wielobranżowy "Piękny Dom", Lokomotive Fitness Club, Kopex, Piekarni Bogienka, Restauracja Biesiada, M Clinic Katarzyna Janus, Centrum Kosmetyki Samochodowej Bartosz Piekarski, Halina Nowak, Sklep "U Dziadka", Marzena Dolata, Robert Kaczmarek, Bogumiła Maleta, Klaudia Gołębiowska, Ewelina Maleta, Bernadeta Bogusz.


   Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stowarzyszeniowym profilu facebook.

  Serdecznie zapraszamy na bieg!!!
  Zapisz się i wesprzyj naszą organizację!!!

  Dobra zabawa gwarantowana:)


  Zdjęcie użytkownika Gmina Kostrzyn.  Życzymy wszystkim pięknych , zdrowych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dużo słońca i ciepełka w sercach oraz radosnego czasu wśród najbliższych😁🐰💝🐑


  Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" WTZ Drzązgowo.


  "Jasełka z kolędowaniem" w Kostrzyniance!

  Emocje po wczorajszym występie w „Kostrzyniance” powoli opadają... „Jasełka z kolędowaniem” to nasz mały (skromnie mówiąc:) sukces! Wypełniona widownią sala nagrodziła występ owacjami na stojąco. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia, usłyszeliśmy wiele miłych i ciepłych słów. Jesteśmy bardzo dumni, że praca włożona w przygotowanie przedstawienia oraz inscenizacji została tak pozytywnie odebrana i doceniona.

  Występ uświetniły swoim wokalem dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Czerlejnie pod opieką Pani Kasi Czarneckiej. Po Jasełkach gościnnie wystąpił wraz z nami kostrzyński Chór Seniora „Złota Jesień”. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędy, a pieśń „Lulajże Jezuniu” „zamigaliśmy” czyli zaśpiewaliśy w Polskim Języku Migowym”. Na zakończenie w występie solo Wiktoria – uczennica II klasy gimnazjum - zaśpiewała utwór „Mario, czy już wiesz?”

  Kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Stowarzyszenia widzi ogromną potrzebę integracji osób z niepełnosprawnością ze środowiskiem lokalnym i dąży do niej. Przedstawienie „Jasełka z kolędowaniem” gdzie wraz z uczestnikami WTZ wystąpiły dzieci, młodzież oraz seniorzy pokazuje, że integracja w naszej gminie jest nie tylko możliwa, ale przynosi wspaniałe efekty.

   

   
    

   JASEŁKA Z KOLĘDOWANIEM!!!

   Serdecznie zapraszamy na przedstawienie w którym wystepują uczestnicy naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej przy wokalnym wsparciu uczennic kl. II gimnazjum w Czerlejnie pod opieką Pani Kasi Czarneckiej:)   Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" WTZ Drzązgowo.
    

   "Szczęśliwa nocy,
   w którą się nam rodzi dzień jasny,
   światło wszystkiemu stworzeniu,
   I w której brudach i okropnym cieniu
   słońce jaśniejsze
   nad codzienne wschodzi."
   Jan Andrzej Morsztyn


   Spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia,

   przeżytych w zgodzie i miłości,

   przynoszących wytchnienie od codziennych trosk i zmagań

   oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku,

                     życzą:

                     Zarząd, podopieczni oraz kadra

                     Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem"

                     oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzązgowie    

   Za nami kolejne Spotkanie Wigilijne:) Okres Bożego Narodzenia to bardzo pracowity czas w WTZ. Tworzymy świąteczne rękodzieło, gotujemy i pieczemy świąteczne przysmaki oraz szykujemy się do Jasełek... i w końcu przychodzi ten magiczny wieczór. Bardzo nas cieszy przybycie gości - członków naszych rodzin ale również wspierających nas władz gminy Kostrzyn i osób z lokalnych instytucji. Serdecznie dziękujemy za przybycie Burmistrzowi Szymonowi Matyskowi, Zastępcy Burmistrza Waldemarowi Biskupskiemu, Pani Sekretarz Barbarze Jaskuła oraz kierownikowi OPS Agnieszce Piaseckiej. Po przedstawieniu podzieliliśmy się opłatkiem i skosztowaliśmy dań wigilijnych. Uśmiech wywołały przygotowane dla nas prezenty darowane w tym roku przez PURATOS Polska sp. z o.o., Market Jana oraz firmę Mróz S.A. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

    

   Po raz kolejny choinkę otrzymaliśmy od A.S. Szał Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych w Glince Duchowej.

   Serdecznie dziękujemy za przekazanie pięknego drzewka:)

    

   Podziękowania dla darczyńcow Pikniku :)

   Piknikowe Powitanie Lata w Drzązgowie nie odbyłoby się bez naszych darczyńców, którzy wsparli nas kolejny raz, za co serdecznie dziekujemy😊Należą do nich
   MADAR Małgorzata Dariusz Witkowscy, Arkor Piekarnia Bochenka, Bistro Kamilek, Rzeźnictwo-Wędliniarstwo Jan Dobrasz, Amaretto Krzysztof Pielak, Sklep spożywczo-przemysłowy Filip Smordowski, Magdalena Stachowiak. Ogromne podziękowania za pomoc w przygotowaniach do imprezy przekazujemy Sołtysowi Krzysztofowi Kaczmarskiemu wraz z ekipią z Drzązgowa i Gułtów, Paniom ze Stowarzyszenia Vita oraz Radnemu Gminy Kostrzyn Szymonowi Nadolnemu. Organizowanie imprez przy Waszym wsparciu jest samą przyjemnością. Doceniamy Waszą obecność i ciepłe serducha!!! 
   Piknikowe Powitanie Lata w Drzązgowie za nami!!!

    

   W sobotę 24 czerwca odbyła się impreza do której szykowaliśmy się od kilku tygodni. Na piknik przy siedzibie Stowarzyszenia i WTZ przybyli zaproszeni goście – Zastępca Dyrektora PCPR w Poznaniu – Pan Wojciech Mól, Radni Gminy Kostrzyn – Marek Kowalski oraz Przemysław Kubiak, Panie ze Stowarzyszenia Vita. Przyjechały również ekipy z Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Swarzędza, Owińsk, Murowanej Gośliny, Konarzewa, Baranowa, Pobiedzisk i Lubonia oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Puszczykowa.

   Na powitanie naszej ulubionej pory roku zaśpiewaliśmy w kręgu piosenkę zespołu Big Day „W dzień gorącego lata” oraz utwór „Lubię mówić z Tobą”. Następnie nadszedł czas na konkurs. Drużyny udały się do stanowisk według wylosowanych numerów. Czekały tam na nie zestawy materiałów o różnej wielkości, fakturze i kolorystyce. Zadaniem było stworzyć strój wakacyjny zaprezentowany przez modelkę/modela. Do urozmaicenia i nadania projektowi oryginalności dostępna była również biżuteria, koraliki, itp. Ekipy z dużym zaangażowaniem zaczęły tworzyć, pojawiały się różne koncepcje i pomysły. Jury obserwowało ich pracę i czekało na efekt końcowy. Modele zaprezentowali stroje drużyn na specjalnie przygotowanym wybiegu. Widownia była zachwycona zarówno projektami jak i sposobem ich prezentacji. Za pomysłowość, wykonanie, detale i oryginalność wyróżnienia zdobyły ekipy z Puszczykowa, Swarzędza oraz Baranowa. Wszyscy otrzymali jednak dyplomy i upominki. Po emocjonującym pokazie można było skosztować pysznych ciast, babeczek i pączków oraz zjeść na ciepło kiełbasę, grochówkę - do której podawany był chleb ze smalcem i ogórek małosolny. Uczestnicy imprezy mieli ochotę na więcej zabawy i tutaj wkroczyła ekipa klownów. Śmiechu było co niemiara - wesołe konkursy, ogromne bańki mydlane i wata cukrowa a to wszystko przy rytmicznej muzyce. Dodatkowo przez cały czas dostępna była bryczka – woźnica nie musiał zachęcać nas do przejażdżek:)

   Ale nawet najlepsza zabawa kiedyś się kończy. Miło było widzieć uśmiechy na twarzach gości, jeszcze milej słyszeć podziękowania za radośnie spędzony czas:) Nasza odpowiedz była jedna – do zobaczenia za rok!!!

    

   Kwiaciarnia Kolorowa - dziękujemy za kwiatki

    

   Każdy dzień w WTZ to dla nas rehabilitacja. Dzięki otrzymanym sadzonkom petunii i pelargonii mogliśmy zastosować na zajęciach elementy HORTITERAPII, która wykorzystuje zajęcia w ogrodzie i przebywanie wśród roślin w celu poprawy zdrowia człowieka oraz stosunków międzyludzkich. Przed nami dalszy etap, czyli pielegnacja posadzonych roślin:) Dzięki właścicielom Kwiaciarni nasze zajęcia są znów urozmaicone.

     
     
     

    Serdecznie zapraszamy na II BIEG CHARYTATYWNY

    Już drugi raz biegacze spotkają się w Wiktorowie by pokonać 4 km a tym samym wspomóc nasze Stowazyszenie. Mamy nadzieję że tak jak w ubiegłym roku atmosfera będzie wspaniała!!! Serdecznie dziekujemy organizatorom  - Sołtysowym Wiktorowa i Sannik oraz władzom Gminy Kostrzyn za tą wspaniałą inicjatywę:)    Jasełka w WTZ
      
    Za nami już 3 przedstawienia jasełkowe... Bardzo nas cieszy zainteresowanie przedstawieniem, do którego  z wielkim zaangażowaniem przygotowywaliśmy się na długo przed Świętami. Pierwsze spotkanie odbyło sie jeszcze przed Bożym Narodzeniem, podczas Wigilli oraz 5 rocznicy istnienia naszego Warsztatu. Następnie przedstawialiśmy Jasełka dla mieszkańców Drzązgowa, sołtysów gminnych wsi, zaprzyjaźnionych juz członkiń Stowarzyszenia Vita oraz podopiecznych Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gwiazdowie. Jednak na tym nie koniec! Bardzo nam miło, że odwiedzili nas również wychowankowie Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny z Kołaczkowa. Był to bardzo miły czas pełen radości i życzliwych rozmów... Zapraszamy do nas częściej!!!

      

      


      

     Warsztat Terapii Zajęciowej funkcjonuje już 5 lat!

     20 grudnia 2016 roku odbyło się w naszej siedzibie w Drzązgowie Spotkanie Wigilijne oraz uroczystość z okazji 5-lecia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem". Z wielką radością gościliśmy u siebie  Zastępcę Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu - Pana Wojciecha Móla, Burmistrza Miasta Kostrzyn- Pana Szymona Matyska wraz z gośćmi z Urzędu Miejskiego, Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie oraz rodziców, 
     opiekunów i naszych serdecznych przyjaciół. Dokładnie 15 grudnia 2011 roku rozpoczęły się zajęcia dla 20 dorosłych osób z niepełnosprawnością z Gminy Kostrzyn i okolic. Można śmiało powiedzieć, że przez minione 5 lat każdy dzień był inny od poprzedniego i przynosił nowe doświadczenia oraz efekty naszej działalności, dopasowując terapię do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego uczestnika. Przed nami kolejne lata, a tym samym kolejne wyzwania i cele do spełnienia! Tak ważna dla nas  rocznica przypada w okresie przedświątecznym, dlatego była to świetna okazja by podzielić się opłatkiem i  złożyć sobie bożonarodzeniowe oraz noworoczne życzenia. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przedstawili Jasełka, które wprowadziły gości w prawdziwie świąteczny nastrój. Warto zaznaczyć, że sceneria oraz stroje były przygotowane podczas wcześniejszych zajęć. W pracowni gospodarstwa domowego zostały przygotowane specjalnie na tą okazję dania wigilijne oraz słodki poczęstunek. Również rodzice wzbogacili nasz stół pysznymi sernikami oraz makowcami. Wzajemna serdeczność oraz ciepła atmosfera sprawiły, że spotkanie trwało do godzin wieczornych a jeszcze trudno było nam się rozstać...      Zarząd oraz członkowie Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem" wraz z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzązgowie serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, przyjaciołom oraz firmom współpracującym za wsparcie i współdziałanie na rzecz osób z niepełnosprawnością.
     Szczególnie dziękujemy za tegoroczne paczki dla naszych podopiecznych firmie Jeronimo Martins, Colian Logistic Sp. z o.o. oraz gościom Spotkania Wigilijnego. Za piękną choinkę dziękujemy firmie A.S. Szał Szkółka 
     Drzew i Krzewów Ozdobnych.     WYCIECZKA DO ZOO I AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU

     8 września już przed 6 rano wyruszyliśmy w podróż do Wrocławia. Podekscytowani czekaliśmy na atrakcje związane ze zwiedzaniem zoo, o którym już wiele słyszeliśmy. I nie zawiedliśmy się, obiekt rzeczywiście robi wrażenie!!! Oczywiście Afrykarium budziło największe zachwyty. W pamięć zapadnie również żyrafa, którą możnaby niemal dotknąć, pozujące do zdjęć niedzwiedzie oraz "kłócące się" małpy. Spacrując po ogrodzie zoologicznym dyskutowaliśmy na temat żyjących tam zwierząt, ich pochodzeniu, sposobie odżywiania oraz charakterystycznych cechach. Była to niezwykle przyjemna i wartościowa przygoda!

       


       
      Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych

       

       

      Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił kolejną edycję Konkursu "WIELKOPOLSKA OTWARTA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH". Celem Konkursu jest promowanie i upowszechnianie „dobrych praktyk” w obszarze rozwoju ekonomii społecznej, zwłaszcza w zakresie wsparcia osób niepełnosprawnych, kreowanych i wdrażanych przez wielkopolskie powiaty i gminy. Przedsięwzięcie ma też inspirować samorządy do dalszego wdrażania systemowych działań na rzecz osób niepełnosprawnych w obszarze ekonomii społecznej.
      W ramach konkursu Gmina Kostrzyn i Stowarzyszenie Dzieci i

      Młodzieży Niepełnosprawnej " RAZEM" zgłosili projekt "Plener malarski" w Drzązgowie 
      http://wielkopolskaes.pl/…/konkurs-wiel…/406-malarski-plener

      Zachęcamy do oddawania głosów w terminie 12.08 - 15.09. 
      http://wielkopolskaes.pl/…/konkurs-wielkopolska-otwarta-dla…

      Wakacje!!! Przed nami 3 tygodnie odpoczynku:) Odbyła się uroczystość na którą zostali zaproszeni rodzice i opiekunowie. Przygotowywaliśmy sie do niej już od dłuższego czasu - próby stanowiły główny punkt dnia. Teraz czas na przygody, relaks i choć nie mogliśmy się tego doczekac to łezka w oku się kręci... Będziemy tęsknić!

       

        

        

        


        

        

       PIKNIK "PLENER MALARSKI" W DRZĄZGOWIE

       W środę 22 czerwca odbył się organizowany przez nasze Stowarzyszenie,  długo wyczekiwany Piknik przy wigwamie w Drzązgowie. Chcąc wykorzystać nasz wspaniały lokalny teren w otoczeniu natury bawiliśmy sie wraz z zaproszonymi gośćmi. Swoją obecnością zaszczycił nas m. in.  Zygmunt Jeżewski - Członek Zarządu Powiatu Poznańskiego, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu Elżbieta Bijaczewska,  Pełnomocnik Starosty do Spraw Osób Niepełnosprawnych Elżbieta Tonder . Z Urzędu Miejskiego w Kostrzynie gościliśmy Panią Sekretarz Barbarę Jaskuła. Odwiedziły nas również Panie z OPS Kostrzyn, Sołtysiny Czerlejna, Wiktorowa oraz Sannik, przedstawicielki Stowarzyszenia Vita. Głównymi odbiorcami "Pleneru Malarskiego" były osoby z niepełnosprawnością z terenu Powiatu Poznańskiego. Przybyły do nas uśmiechnięte ekipy z  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Konarzewa, Owińsk, Swarzędza, Baranowa, Murowanej Gośliny oraz Pobiedzisk. Bardzo nam było miło gościć również rodziny naszych podopiecznych:) Spośród tak różnych warunków atmosferycznych w tym tygodniu - od deszczu po upały - środa była idealnym dniem na imprezę w plenerze! Piknik rozpoczęliśmy od  wspólnej piosenki powitalnej, którą odśpiewaliśmy w kręgu. Następnie rozpoczęło się wielkie malowanie. Do dyspozycji mieliśmy duże arkusze brystolu do prac grupowych oraz sztalugi do prac indywidualnych. Temat prac był dowolny więc można było puścić wodze fantazji:) Następnie odbyły się zajęcia taneczne - pani Marta - fizjoterapeuta i instruktor fitness dała nam niezły wycisk! Głośna muzyka i taniec  to coś do czego nie trzeba nas długo namawiać:)  Cały czas towarzyszyły nam wesołe klauny  i mogliśmy korzystać  z ciekawych atrakcji, m.in. malowanie buziek, dmuchany zamek, puszczanie baniek mydlanych. Największym powodzeniem cieszyły się przejazdy bryczką! W tym czasie komisja oceniała prace plastyczne  i choć wszystkie były wspaniałe wybrała kilka zasługujących na miano prawdziwych dzieł sztuki. Zostały wręczone dyplomy wyróżnienia oraz podarunki dla wszystkich przybyłych ekip które brały udział w Plenerze Malarskim:) W między czasie zajadaliśmy słodkie babeczki, pączki oraz cukierki.Po tylu wrażeniach przyszedł jednak czas i na ciepły posiłek. Mogliśmy skosztować kiełbasek z grilla, wspaniałej grochówki i pysznego chleba ze smalcem i ogórkiem. Posiłek zapewnili nam lokalni przedsiębiorcy, ich pomoc ma dla nas ogromne znaczenie i jest dla nas bardzo ważna :)  Świetnie się bawiliśmy i mamy nadzieję że nasi goście również. Żegnaliśmy się roześmiani i weseli obiecując sobie, że niedługo znów się spotkamy!!!

        
       Sałatkowo...:)
        
       W środę po raz kolejny odwiedziły nas Panie z kostrzyńskiego Stowarzyszenia Vita. Tym razem zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne i wspólnie przygotowaliśmy pyszną sałatkę owocową. To świetna okazja by porozmawiać i pożartować. Dzięki tym spotkaniom zawiązują się pierwsze międzypokoleniowe przyjaźnie. Okazało się że mamy wiele wspólnych tematów, a przy okazji możemy się od siebie nawzajem dużo nauczyć. I chyba już tradycją pozostanie nasze zespołowe śpiewanie!
         

         
         


        Razem szczęśliwi" w Murowanej Goślinie

         11 czerwca 2016 r. wybraliśmy się wraz z opiekunami do Murowanej Gośliny na  piknik -  ,,Razem Szczęśliwi” zorganizowany po raz trzynasty  przez Goślińskie Stowarzyszenie  Przyjaciół  Osób Niepełnosprawnych.  Ogromna impreza, licząca ponad 850  osób  odbyła się na terenie Starego Probostwa, w pobliżu przystanku kolejowego - Zielone Wzgórza. Tematem przewodnim była historia naszego kraju w związku z przypadającą w tym roku 1050 rocznicą Chrztu Polski. W  programie  imprezy organizatorzy przygotowali szereg różnorodnych zabaw i konkursów, w których dzieci i osoby niepełnosprawne  z powiatu poznańskiego uczestniczyły jako drużyny rycerskie. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji czekały  na uczestników  liczne atrakcje. Można było zobaczyć:  pokazy konnej grupy rycerskiej ,, Jastrzębiec” z Gniezna, widowisko ,,Orzeł i Krzyż”, tresurę ptaków drapieżnych i  występ grupy Jomsborg Vikings Hird, która zaprezentowała wybrane tradycje  najemnych  wojów króla  Bolesława  Chrobrego. Pomiędzy pokazami  konsumowaliśmy pieczone ziemniaczki z  gzikiem, grillowanego kurczaka z surówką oraz gofry z bitą śmietaną i lody. Podczas tego  pełnego  wrażeń  spotkania  czuliśmy się  zadowoleni  i bardzo syci,  ale i także bezpieczni, ponieważ na terenie znajdował się punkt medyczny. Można było także dostrzec  przedstawicieli  Policji i Straży Miejskiej. Przed wyjazdem do domu, organizatorzy obdarowali nas i uczestników z innych placówek  upominkami.Miło  było nam być gośćmi na tak  doskonale zorganizowanej imprezie:)

          

                   9 czerwca - MALTA STRONG  w Puszczykowie

         W czwartek 6-osobowa drużyna wyjechała na Zmagania Siłaczy odbywające się na terenie należącym do parafii p.w. św. Józefa w Puszczykowie Gospodarzem przedsięwzięcia byli uczestnicy Domu Pomocy Maltańskiej, którzy już od wczesnych godzin porannych ustawiali sprzęty sportowe, odmierzali tory, przygotowywali nagrody, puchary i… poczęstunek dla zaproszonych siłaczy - ok. 100 niepełnosprawnych sportowców z terenu Powiatu Poznańskiego. Uczestniczymy w tej imprezie już od kilku lat i zawsze świetnie się bawimy. Dzięki treningom z roku na rok osiągamy coraz lepsze wyniki! Przygotowania do zawodów to sama przyjemność, tym bardziej, że obok konkurencji w których zmagamy się nie pierwszy raz - pojawiają się nowe:)
         1. Ślizgiem po trawie - najlżejszy zawodnik siada na ślizg z folii, następnie 2 osoby ciągną, go tak by przemieścic się do mety
         2. Dramat barmana- toczenie metalowej beczki
         3. Budowanie wałów- 5 osób z grupy kolejno ładuje worek z piaskiem na taczkę i przewozi go na linię mety
         4. Furia Rybaka - zadanie polagało na jak najdalszym rzucie butem rybackim - kaloszem
         5. Bob Budowniczy - zadaniem zawodników było załadowanie cegieł na paletę i przeniesienie jej na metę
         6. Klocmen - pokonanie toru z drewnianym kołkiem ważaok. 10kg
         7. Ściana Murarza - 3 pary mają za zadanie donieść na metę przesła rusztowania a następnie połączyć je
         8. Przerzucanie opony - zadanie dla największych silaczy
         9. Rodeo byk
         10. Siłomierz młot
         11. Silomierz bokser
         12. Wymiatacz demolka

         Nasza silna drużyna wróciła z 4 dyplomami oraz nagrodami:

               Za zajęcie:  I miejsca w konkurencji SIŁOMIERZ BOKSER

                                I miejsca w konkurencji ŚCIANA MURARZA

                                II miejsca w konkurencji KLOCMEN

                                III miejsca w konkurencji DRAMAT BARMANA

         Jesteśmy niezwylke dumni z naszej ekipy! Dziękujemy za wspaniałą reprezentację WTZ Drzązgowo!!!

           

           

          Więcej zdjęć na naszym fb:)
          14 maja - Stowarzyszeniowa Majówka!!!


          Ależ była piękna pogoda!!! Na nasze zaproszenie przyjechały Panie ze Stowarzyszenia Vita z Kostrzyna i przywiozły ze sobą pyszne wypieki - babki, rogaliki i krówki. Planując grilla przyrządziliśmy juz wcześniej sałatki i przygotowaliśmy przekąski. Podczas gdy kiełbaski już się smażyły zajęła sie nami instruktorka fitness - Pani Marta, która poprowadziła taneczne zajęcia. Wprawiło nas to w doskonały nastrój i sprawiło, że w brzuchach zaczęło "burczeć" :) Po smacznym posiłku rozśpiewaliśmy się i zabrzmiały wszystkim znane piosenki i przyśpiewki. Był to bardzo mile spędzony czas!


            

           Przedstawienia w bibliotece

           Na początku maja mieliśmy przyjemność oglądać dwa przedstawa w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Kostrzyn. Była to ciekawa atrakcja, która przyniosla wiele radości:)           CHARYTATYWNA LICYTACJA NUMERU STARTOWEGO 765


           http://allegro.pl/show_item.php?item=6126624176           Licytuj i wesprzyj podopiecznych Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” w Drzązgowie!

           Serdecznie zapraszamy do udziału w aukcji, gdzie można wylicytować niepowtarzalny numer startowy z podpisem Burmistrza dla biegacza, który weźmie udział w biegu 4. Kurdeszowa (Za)Dyszka

           Termin biegu: 22 maja 2016 roku


           Kliknij poniższy link by bezpłatnie rozliczyć się on-line i przekazać !% na rzecz naszej organizacji

           Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% - Pity 2015 on-line

           KRS: 0000215529

           Podaruj 1% podatku

           Konto bankowe:

           Bank Spółdzielczy Kostrzyn Wlkp.  04 9075 0009 0007 2094 0128 4513


           Dziękujemy :)

            


            

           I Bieg Charytatywny już za nami!!!

           Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom biegu za tak liczny udział i chęć wsparcia naszej organizacji. Na starcie stanęło prawie 200 zawodników, co przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Pogoda nam wspaniale dopisała, dzięki czemu cała impreza nabrała symbolicznego charakteru-otwarcia sezonu wiosennego w Gminie Kostrzyn. Nie byłoby jednak tego wszystkiego gdyby nie wspaniałe osoby, które zdecydowały się wesprzeć swoim doświadczeniem i radą organizację I Biegu Charytatywnego.

           Gorące podziękowania należą się w tym miejscu Sołtysinom Wiktorowa i Sannik - Dorocie Kaczmarek oraz Marzenie Pietraszewskiej, Burmistrzowi Gminy Kostrzyn Szymonowi Matyskowi, Zastępcy Burmistrza Waldemarowi Biskupskiemu, pracownikom Urzędu Miejskiego, Radnym Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, a w szczególności Łukaszowi Szałowi, Arturowi Wojciechowskiemu, Przemysławowi Kubiakowi, Waldemarowi Kukule, Piotrowi Hojeńskiemu, Tomaszowi Janiakowi, Krzysztofowi Uryckiemu i Szymonowi Nadolnemu oraz Stowarzyszeniu Walka Kostrzyn. Gdyby nie Wasza pomoc i sympatia z pewnością sukces biegu nie byłby tak spektakularny! Ślemy także serdeczne podziękowania i wyrazy uznania do wszystkich firm, które zdecydowały się wesprzeć naszą inicjatywę oraz Arturowi Chudemu, Iwonie i Marcie Kieliszak, Szymonowi Mikuliczowi, Stowarzyszeniu KKP Namaxa, Honoracie Galuba-Andrzejczak, Robertowi Kaczmarkowi, Dorocie Dziedzic, Happy Land, wolontariuszom i Radzie Sołeckiej Sołectwa Wiktorowo, jak również OSP Gułtowy oraz wszystkim osobom, na których pomoc mogliśmy liczyć. Serdeczne podziękowania dla naszych artystów, dla Formacji Next, Erdol oraz dla DJ Angel.

           Kolejna edycja biegu odbędzie się już za rok i liczymy, że weźmie w niej udział jeszcze więcej zawodników. Do zobaczenia!

             

             
            16 marca w siedzibie WTZ  Elżbieta Guzikowska Konopińska wygłosiła odczyt "Czy księżna Łowicka bywała w Drzązgowie razem z Jenerałem Dezyderym  Chłapowskim".
            Miło było usłyszeć część historii związanej z miejscowością w której spędzamy wiele czasu. Na spotkaniu gościł m.in. Pan Kazimierz Matysek oraz członkinie Stowarzyszenia Vita z Kostrzyna. Dziękujemy serdecznie za przybycie i miłą atmosferę!


             


             

            Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” w Drzązgowie poszukuje kandydatów chętnych do udziału w Warsztacie Terapii Zajęciowej

            Uczestnikami WTZ mogą być osoby, zaliczone zarówno do znacznego jak i umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, posiadające w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności wskazanie do uczestnictwa w terapii zajęciowej. Przy czym w przypadku osób zaliczonych do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności wskazanie mogą uzyskać jedynie osoby upośledzone umysłowo lub chore psychicznie.

            Uczestnictwo w Warsztacie Terapii Zajęciowej nie pociąga za sobą żadnych kosztów dla osoby niepełnosprawnej, ponieważ ma ono charakter nieodpłatny.


            Wszystkich chętnych spełniających powyższe wymogi -mieszkańców gminy Kostrzyn oraz okolic - zainteresowanych uczestnictwem w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Drzązgowie prosimy o kontakt:

             

            Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

            Razem” w Drzązgowie 61 855 10 93

            Urząd Miejski w Kostrzynie 601 540 348

            Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostrzynie 61 818 88 60

                          

            Spotkanie opłatkowe 

            18 grudnia miało miejsce spotkanie opłatkowe rodzin i członków Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzązgowie. Gościli u nas przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz OPS w Kostrzynie, którym serdecznie dziękujemy za słodkie upominki. Spotkanie rozpoczęła prezes Stowarzyszenia Paulina Kumosiak serdecznie witając wszystkich obecnych. Następnie składaliśmy sobie  życzenia wspólnie łamiąc się tradycyjnym opłatkiem. Nie brakowało również kolęd i pastorałek, które w tle brzmiały podczas spotkania.  Na stole nie zabrakło tradycyjnych dań wigilijnych takich jak kapusta z grzybami, pierogi ,makiełki, serniki, makowce… Było pysznie i świątecznie. Podczas spotkania zostały wręczone paczki ze słodkościami dla podopiecznych stowarzyszenia i WTZ ofiarowane przez darczyńcow.

            Serdecznie dziękujemy!


            Fotorelacja na profilu facebook   https://www.facebook.com/razemdrzazgowo/


             


             

            Wyjazd do Teatru Muzycznego

            W sobotę 12 grudnia odwiedziliśmy Teatr Muzyczny w Poznaniu by wziąć udział w koncercie „Kolędujmy Małemu”. Wysłuchaliśmy  najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek przeplatanych nutą poezji i okraszonych radością wspólnego śpiewania. Nie zabrakło wzruszających i porywających niespodzianek. W świąteczny klimat wprowadzili widzów Soliści, Chór, Balet oraz muzycy Orkiestry Teatru Muzycznego.

             


             

            „Wieczór z Aniołami”

            Dnia 10 grudnia 2015 roku odbyła się uroczystość „Wieczór z Aniołami” w sali Jana Pawła II kościoła pw. św. Józefa w Puszczykowie Organizatorem tego wydarzenia jest Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. Powiat poznański reprezentował Zygmunt Jeżewski, członek Zarządu Powiatu w Poznaniu

            Wydarzenie to było doskonałą okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego niepełnosprawnych mieszkańców powiatu poznańskiego, na co dzień uczestniczących w zajęciach m. in. warsztatów terapii zajęciowej oraz do spotkania osób niepełnosprawnych, ich rodzin oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i władz samorządowych.  Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych tematycznie związanych z Bożym Narodzeniem. Już w listopadzie nasi podopieczni przygotowywali swoje dzieła w kategorii plastycznej, literackiej oraz muzycznej. Praca plastczna uczestników WTZ Drzązgowo pt.  „W krainie Królowej Śniegu” zdobyła 2 miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni.

            Spotkanie w Puszczykowie rozpoczął minispektakl teatralny „Pięć Aniołów w niebie mieszkało”Tuż po spektaklu – poświecenie opłatków i świąteczne życzenia. Kolejnym punktem  były prezentacje wokalne  w ramach konkursowych zmagań. Wysłuchaliśmy pięknych kolęd i pastorałek- tych całkiem dawnych i zupełnie nowych. Jurorzy mieli naprawdę trudne zadanie…

            Finał tegorocznego Wieczoru z Aniołami  stanowił koncert kolęd w wykonaniu zespołu Strefa Zero… z zaskakującym „przebiegiem akcji.” Dynamicznie, świątecznie...razem… Jeszcze nigdy scena tej Sali nie pomieściła tylu wykonawców na raz. Każda placówka na zakończenie otrzymała podziękowania i upominki - za przedświąteczny wysiłek.

              

              


              


             3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

             Z tej okazji  sześciu naszych podopiecznych wraz z opiekunami wybrało się do Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, gdzie odbyło się spotkanie delegacji poszczególnych placówek z terenu powiatu poznańskiego oraz przedstawicieli władz. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania specjalnego gościa, którym był Dawid Kownackie - piłkarz Lecha Poznań. Można było zdobyć od niego autograf, zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz rozegrać mecz. Nie zabrakło także innych atrakcji takich jak wspólne tańce, układanie domina czy też gra w Twistera. Podczas zabawy można było poczęstować się pysznym plackiem oraz pizzą. Na koniec imprezy każda z placówek dostała prezent- stół do gry Cymbergaj.

              

               
                              

               

               

               

                              

               

              Świąteczna atmosfera wśród nas!!! Pachnie smakołykani i świerkiem. Kolędujemy, robimy ozdoby świąteczne, pierogi i pieczemy pierniczki:) Towarzyszy już nam kolorowa choinka.

              Za podarowane drzewko serdecznie dziękujemy Państwu Markowi i Ewie Nowak prowadzących Szkółkę drzew owocowych, krzewów róż i roślin ozdobnych.

                

                


                

                

               Wielka wygrana drużyny z  WTZ  Drzązgowo ze Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem”

               w XIV Powiatowym Turnieju BOCCI  w Dopiewie!!!

               24 października 2015 r. w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie odbył się XIV Powiatowy Turniej BOCCI. Rozgrywki bocci cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i pozwalają osobom niepełnosprawnym świetnie się bawić i  integrować. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”.  W Powiatowym Turnieju BOCCI 2015 rywalizowało ze sobą 19 drużyn z wielkopolskich stowarzyszeń, domów pomocy społecznej, szkół specjalnych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Gminy Dopiewo odpalono znicz olimpijski, dokonano uroczystego podniesienia flagi olimpijskiej oraz przedstawiono wszystkie drużyny biorące udział w turnieju. Przebieg imprezy sportowej był rejestrowany przez telewizję STK.pl ze Swarzędza. W tym dniu nie było przegranych, na zakończenie każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar wraz z dyplomem.  Bez żadnych skromności możemy się pochwalić, że jedna z naszych drużyn w składzie Joanna Kierzek, Monika Begier, Andrzej Wróblewski – zdobyła I miejsce i tym samym zwyciężyła cały turniej! Jesteśmy bardzo dumni. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, trzeba było pokonać wiele zespołów a przy tym towarzyszyły nam niesamowite emocje. Nasza zwycięska drużyna WTZ Drzązgowo ze Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” otrzymała dodatkowy – zwycięski – puchar . Jeszcze w drodze do domów okrzykom radości nie było końca  HIP-HIP, HURRA!

                 

                 

                                  

                 

                Wyróżnienie w konkursie plastycznym

                 5 uczestników WTZ brało udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Przyjaźń” w kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz tkanina i aplikacja. Właśnie w tej ostatniej kategorii podopieczna WTZ – Katarzyna Witaszak zdobyła wyróżnienie na etapie wojewódzkim. W październiku odbyło się spotkanie w siedzibie PFRON w Poznaniu, gdzie zostały wręczone dyplomy oraz nagrody.

                Kasi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                 

                 


                                  

                ,,Anielskie Śpiewogranie’’  w Swarzędzu

                19  września  dziewięcioosobowa  grupa  podopiecznych wraz z opiekunami wyjechała  do Swarzędza  na tradycyjnie  obchodzony co roku XI Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych - Anielskie Śpiewogranie. Uroczystość  odbyła się w kościele p. w. Matki Bożej Miłosierdzia. Wzięły  w niej udział zespoły z Warsztatów Terapii Zajęciowej i Stowarzyszeń skupiających osoby z niepełnosprawnościami  z terenu powiatu    poznańskiego.

                Początek przeglądu rozpoczął  utwór ,, Ave Maria”    wykonany na skrzypcach  i  przez solistów Teatru Wielkiego z  Poznania. Później była krótka modlitwa przeprowadzona  przez ks. proboszcza Dariusza Salskiego, wspólne śpiewanie piosenki ,, Aniele, Aniele”,  oficjalne powitanie gości i   występ Haliny Benedyk. Po tak twórczym wstępie    rozpoczął  się oczekiwany w napięciu  Przegląd Piosenki Religijnej. Perfekcyjnie  przygotowane zespoły artystyczne  przedstawiały  swoje piosenki  kolejno  według  ustalonego  harmonogramu. Nasi podopieczni  zaprezentowali dwa utwory. Pierwszy  ,,Powiedz ludziom”  zaśpiewała  Joanna Kierzek,  natomiast  drugi  ,, Idzie mój Pan” wykonali  zespołowo: Agnieszka Waligórska, Karol Ostajewski, Kamil  Ćwiklak, Jędrzej Moczyński, Joanna Kierzek,  Katarzyna Witaszak,  Sylwia Banaszak, Monika Fischer  i Bartosz  Olejniczak. Po występach   był czas na wręczenie  pamiątek, dyplomów  i statuetek  dla występujących  gości. W końcowym etapie programu   wszyscy  uczestnicy uroczystości wspólnie zaśpiewali  ,,Abba Ojcze” a na finał    wypuścili   w  czyste i  błękitne  niebo  kolorowe balony. Tą pełną  wrażeń i  pozytywnych  emocji  imprezę  przyjezdne  grupy  zakończyły konsumując  gorące kiełbaski  i  pyszne ciasto. Miło było gościć  w tak dobrze zorganizowanym przedsięwzięciu. Dziękujemy!

                  

                                    

                  " Zlot Talentów"

                 Dnia 18 września mieliśmy przyjemność gościć w III Powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych mieszkańców Powiatu Poznańskiego pt. „Zlot Talentów” zorganizowanym przez Fundację Polskich Kawalerów Maltańskich Pomoc Maltańska na hali w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Projekt finansowany jest z budżetu powiatu poznańskiego.

                 W wyjeździe wzięło udział sześciu podopiecznych: Agnieszka, Marta, Andrzej, Karol, Bartek i Krzysztof wraz z opiekunami. Podczas uroczystości artyści zaprezentowali swoje uzdolnienia w następujących dziedzinach: literackiej, plastycznej, muzycznej, teatralnej i filmowej. Po przyjeździe na miejsce dostaliśmy harmonogram imprezy i zasiedliśmy na widowni, żeby  podziwiać występy kolegów z sąsiednich placówek. Po występach poczęstowano nas gorącym bigosem i pysznym ciastem. Wyjątkowo ciekawym sposobem przedstawienia twórczości osób niepełnosprawnych była prezentacja teledysków na telebimie. Całe wydarzenie było filmowane przez telewizję TVP Poznań. Z imprezy wróciliśmy bardzo zadowoleni, wrażeniami podzieliliśmy się z pozostałymi uczestnikami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też zostaniemy zaproszeni.

                   

                   


                   

                  XI Festyn Integracyjny „Czarodziejska Brama” w Owińskach

                  W sobotę 15 września 2015 roku w samo południe wybraliśmy się z Moniką, Grzegorzem, Patrycją, Krzysiem i Kasią na XI Festyn Integracyjny „Czarodziejska Brama”, który był zorganizowany przez Wielkopolski Związek Inwalidów Ruchu na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Owińskach. W tegorocznym  spotkaniu motywem przewodnim był temat areny cyrkowej, co było widoczne zaraz po przekroczeniu bramy WTZ. Najpierw przywitali nas klauni i wręczyli okolicznościowe przypinki dla każdego uczestnika. Budynek był pięknie przyozdobiony i wyglądał jak wejście do namiotu cyrkowego. Z ciekawością
                  i zainteresowaniem oglądaliśmy występy zespołów z zaprzyjaźnionych placówek.  Na zewnątrz, gdzie odbywała się cała impreza, było bajecznie i kolorowo, a do tego sprzyjała nam pogoda. Nasza grupa świetnie się bawiła, brała udział w różnych konkurencjach, a dwie osoby zdobyły miejsce na podium i ciekawe nagrody. Po wysiłku czekał na nas placek i drożdżówki, a także przepyszna zupa i pieczona kiełbaska. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

                    
                     

                     


                     

                    Piknikowe Zakończenie Lata w Drzązgowie

                    28 sierpnia 2015 roku przy Wigwamie  w Drzązgowie odbyło się „Piknikowe Zakończenie Lata”. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Dzieci i Młodziezy Niepełnosprawnej „Razem” w Drzązgowie. Na naszych pięknych ,zielonych terenach gminy Kostrzyn mieliśmy przyjemnośc gościć prawie 100 osób. Odwiedzili nas, wraz z opiekunami ,uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Swarzędza, Owińsk, Otuszu, Baranowa oraz Murowanej Gośliny. Obecni byli również przedstawiciele władz naszej gminy z Burmistrzem Szymonem Matyskiem na czele, goście z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu, Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie, ksiądz Eda Jaworski, Straż Pożarna z Kostrzyna , grupa motocyklistów.

                    Celem spotkania była integracja i dobra zabawa a bogaty harmonogram sprawił, że nie było czasu na nudę. Po przywitaniu przybyłych gości uczestnicy WTZ  z Drzązgowa – Asia i Bartek – zaprezentowali taniec do muzyki z filmu „Dirty Dancing” , który został nagrodzony owacjami na stojąco. Następnie rozpoczął się „Przegląd Piosenki Letniej” , podczas którego podopieczni poszczególnych Warsztatów Terapii Zajeciowej prezentowali wybrany przez siebie utwór. Wszyscy byli świetnie przygotowani i swoimi występami wprowadzili widzów w doskonały nastrój. Nie popsuł go nawet delikatny deszczyk, który nam towarzyszył. By się przed nim schronic wszyscy udali się do wigwamu gdzie strażacy zaprezentowali pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej. Pozytywne emocje rozegnały chmury i mogliśmy przejść do następnej części spotkania, która wywołała najwięcej radości. Zaproszona trenerka poprowadziła taneczne zajęcia Zumba. Taniec trwał niespełna godzinę, a mimo to większość osób pozostała na naszym trawiastym parkiecie. W międzyczasie gdy zabawa taneczna trwała, można było częstowac się słodkim „co nieco” oraz ciepłym posiłkiem. Około godziny 14.00 nasze Piknikowe Zakończenie Lata przy wigwamie w Drzązgowie dobiegło końca.

                    Dziękujemy bardzo gościom za mile spędzony czas,  wszystkim życzliwym osobom za zaangażowanie i pomoc w organizacji spotkania a w szcególności przyjaciołom z Gułtów oraz Drzązgowa

                    oraz darczyńcom za otrzymane wsparcie, a należą do nich:

                    Urząd Miejski w Kostrzynie

                    Arkor Piekarnia Bogienka

                    Bistro Kamilek

                    Amaretto Krzysztof Pielak

                    Skleb Mięsno-Wędliniarski Bystry

                    Magdalena Stachowiak

                    Firma Madar Małgorzata Dariusz Witkowscy

                    Sklep Warzywniczy Elwira


                    Dziękujemy!!!

                      
                      


                                                                    

                     Spotkanie przed przerwą wakacyjną WTZ  Drzązgowo

                     Jak co roku o na koniec lipca – zanim udamy się na wypoczynek - odbywa się w Drzązgowie podsumowanie pracy i osiągnięć naszych podopiecznych. 31 lipca uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz z kadrą terapeutyczną spotkali się w Drzązgowie z członkami rodzin podopiecznych. Mieliśmy przyjemność gościć również proboszcza parafii z Gułtów – Księdza Edę Jaworskiego, Sekretarz Gminy Kostrzyn – Panią Barbarę Jaskuła oraz kierownik OPS w Kostrzynie – Panią Agnieszkę Piasecką.

                     Na wstępie miał miejsce występ artystyczny, do którego uczestnicy WTZ przygotowywali się już od czerwca. Następnie wszystkim zostały wręczone dyplomy uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych, a także Dyplomy Uznania za specjalne zasługi. Po tej emocjonującej części spotkania przyszedł czas na poczęstunek częściowo przygotowany przez naszych podopiecznych i częściowo przez ich opiekunów, którzy przybyli ze słodkimi ciastami i innymi pysznościami. Na koniec przyszedł czas na pożegnanie i choć rozstajemy się tylko na 3 tygodnie było mnóstwo uścisków, a w niejednym oku zakręciła się łezka. Dziękujemy wszystkim za miłą i serdeczną atmosferę i do zobaczenia 24 sierpnia!

                                            

                      Wyjazd do Zoo we Wrocławiu

                      

                     23 lipca podopieczni Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” w Drzyzgowie udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Wrocławskiego Zoo. Mieliśmy okazję zwiedzić Ogród Zoologiczny oraz Afrykarium i Oceanarium. . Pogoda dopisała, więc z przyjemnością spacerowaliśmy i obserwowaliśmy zwierzęta. Oceanarium wywarło na nas największe wrażenie, z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy morskie stworzenia w tunelu wodnym. Do Kostrzyna wróciliśmy wieczorem bardzo zmęczeni ale pełni wrażeń.

                      

                                            

                      

                      

                     Udział w XIV Igrzyskach Sprawnych Inaczej z plenerem malarskim

                      

                     4 lipca na Stadionie Klubu Sportowego Unia w Swarzędzu odbyły się XIV Igrzyska Sprawnych Inaczej z plenerem malarskim. W olimpiadzie wzięły udział dzieci i osoby niepełnosprawne z powiatu poznańskiego. Również drużyna z Drzązgowa  w ten upalny dzień przybyła wraz z opiekunami  do Swarzędza.

                      Po przywitaniu gości przez Panią Barbarę Kucharską nastąpiło uroczyste otwarcie olimpiady - przemarsz uczestników,  odśpiewanie hymnu i złożenie przysięgi olimpijskiej. Następnie każda z drużyn sportowych wzięła udział w zawodach sportowych. Konkurencje  były dostosowane do możliwości uczestników – w olimpiadzie wszyscy są zwycięzcami, bo pokonują swoje ograniczenia spowodowane niepełnosprawnością. Każdy uczestnik otrzymał koszulę olimpijską, medal, a drużyny puchary.

                     Po zakończeniu zawodów wszyscy zostali zaproszeni na pyszny posiłek. Były spotkania z dawno niewidzianymi przyjaciółmi, miłe rozmowy i serdeczne uśmiechy:)

                      

                      

                       
                       

                       


                      Wyprawa do kina

                      1 lipca kilkunastu podopiecznych wraz z opiekunami wybrało się do poznańskiego kina na seans „Kraina jutra”. Film przygodowy z elementami fantastyki pobudził wyobraźnię widzów i wywołał liczne komentarze oraz dyskusje. Niewątpliwie każdy taki wyjazd sprawia wielką przyjemność i pozostawia miłe wspomnienia.

                       

                       


                       


                       

                       

                       


                      Wyjazd drużyny WTZ Drzązgowo na Malta Strong

                      10 czerwca sześcioosobowa ekipa Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzązgowie wraz z opiekunami wybrała się na Zmagania Siłaczy Malta Strong 2015. Impreza organizowana była przy Domu Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie. W sportowych zmaganiach brali udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz uczniów Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z terenu całej Wielkopolski.

                      Drużynę siłaczy z WTZ Drzązgowo reprezentowali: Grzegorz Dziembowski, Krzysztof Listopad, Katarzyna Napierała, Bartosz Olejniczak, Karol Ostajewski oraz Katarzyna Witaszak. Ekipa brała udział w licznych konkurencjach: Piramida płaczu, Sprinter, Koła Apollina, Sand Man, Furia Rybaka, Dramat Barmana, Nosidło, Spacer Drwala, Przerzucanie Opony. Czekały na nich również konkurencje typowo rozrywkowe takie jak: Rodeo Kiełbasa, Kopacz, Młot i Gladiator.

                      Nasi sportowcy wykazali się niebywałą wolą walki i naprawdę dali z siebie wszystko! Choć nie zdobyliśmy głównej nagrody, możemy pochwalić się zajęciem III miejsca w konkurencji „Spacer Drwala”. Piękna pogoda i świetna zabawa sprawiły że uśmiech towarzyszył nam cały czas

                                               Copyright (c)2015 Stowarzyszenie Razem