Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” w Drzązgowie działa na terenie gminy Kostrzyn i okolic na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin od 11 lat. Nasze Stowarzyszenie „wyciąga pomocną dłoń” w kierunku rodzin dotkniętych niepełnoprawnością - dzieci i młodzieży jak i osób dorosłych. Działania nastawione są na rozwijanie, popieranie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających rozwojowi osób niepełnosprawnych. Główny kierunek realizacji zadań nastawiony jest na stworzenie naszym podopiecznym warunków do samorealizacji w zakresie osiągnięcia statusu zawodowego, rodzinnego i społecznego, poprzez stosowanie skutecznych metod terapii. Kładziemy nacisk na pomoc w zakresie rehabilitacji społecznej, zawodowej, rozwijającej zaradność osobistą i samodzielność oraz rozwój zainteresowań własnych naszych podopiecznych..

 

Dążymy także do podejmowania współpracy z osobami i instytucjami, z którymi możemy wymieniać doświadczenia z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Ważna jest dla nas działalność integracyjna wyrażona przez aktywność kulturalną, rekreacyjną i towarzyską

 

Członkowie Stowarzyszenia korzystają z cotygodniowych zajęć plastycznych, logopedycznych oraz z rehabilitacji ruchowej, która prowadzona jest również w domach podopiecznych.

 

Ponadto całorocznie przez 5 dni w tygodniu prowadzone są Warsztaty Terapii Zajęciowej.

 

Skład Zarządu Stowarzyszenia:

Paulina Kumosiak - Prezes Stowarzyszenia

Mariola Grajewska- Zastępca Prezesa Stowarzyszenia

Mirosława Kubicka  - Skarbnik Zarządu

 

 

 

Copyright (c)2015 Stowarzyszenie Razem